Proč vinaři používají Vinolok

Zátka Vinolok překonává svými enologickými vlastnostmi nejenom tradiční korek, ale i ostatní druhy zátek. Vinolok umožňuje pomalé, ale stabilní zrání vín bez rizika vzniku korkové pachuti (TCA).

Nedopusťte, aby korek znehodnotil vaše víno

Nenechte korek narušit aroma a chuť vašeho vína. Použitím zátky Vinolok se zbavíte problémů s korkovou pachutí (TCA). Sklo je staletími prověřeným nejvhodnějším materiálem pro bezpečné uchovávání nápojů.

Uchovejte déle svěžest a aroma

Australský institut pro výzkum vína (AWRI) naměřil u zátky Vinolok míru propustnosti kyslíku (OTR) 0,0026 až 0,0031 ml O2/lahev/den, což znamená, že vína s touto zátkou nikdy nevykazují reduktivní aromata, a to ani po několika letech zrání. Díky omezenému vlivu kyslíku si víno dokonale uchovává své aroma a osobitý výraz terroiru.

Jedním z hlavních důvodů, proč jsem si vybral Vinolok, bylo to, že při použití přírodního korku se po několika letech u zhruba 40 % lahví začaly projevovat rozdíly v chuti a kvalitě. Díky omezenému vlivu kyslíku si moje frankovka zachovává aroma a výraz, který jí dává vápencový terroir.

Gernot Heinrich, Weingut Heinrich

Zachování dokonalé těsnosti i po několika letech

Zvyšuje hodnotu vína pro koncové zákazníky

Skleněná zátka je ideální jako suvenýr na památku

Mým hlavním cílem je zabránit oxidaci. A na to je skleněná zátka ideální.

Jean-Marc Lafage, Domaine Lafage

S přírodním korkem jsem měl mnoho špatných zkušeností. Ne vždy šlo o korkovou pachuť, ale vína uzavřená přírodním korkem neměla stabilní chuť. Díky skleněné zátce se mi to už nestává.

Istvan Szepsy Jr. Szent Tamás

Stabilita zrání po lahvování

Vyvarujte se nečekané oxidace po lahvování. Díky unikátním vlastnostem zátky Vinolok dosáhnete stálého prostředí uvnitř lahve a zabráníte tomu, aby se jednotlivé lahve od sebe lišily v aromatu a chuti.

Zapomeňte na vývrtku

Vinolok je mezi odbornou veřejností velice populární, protože mimo jiné umožňuje snadné otevření a uzavření lahve. Vývrtka už není potřeba.

Napište si o vzorky Vinolok

POSLAT ŽÁDOST
Vinolok logo

Vinolok je členem skupiny Preciosa.