Vinolok je kompatibilní s
většinou standardních lahví

Více

Dostupné velikosti

Nabízené velikosti skleněné zátky Vinolok jsou vhodné do lahví s hrdlem o rozměrech 17.5, 18.2, 18.5, 20.0, 21.5 a 23.0 mm a vyrábí se ve verzi low top a high top. Vinolok low top je dostupný v rozměrech 17.5, 18.2, 18.5 a 20.0 mm a používá se zejména pro lahve na víno. Vyšší varianta high top je dostupná ve všech nabízených velikostech a využívá se zejména do lahví na lihoviny a vodu.

Vinolok Available Sizes - Bottles
Doporučené lahve

Zátku Vinolok lze použít se širokou škálou lahví od všech významných výrobců. Jsme připraveni vám pomoci najít tu správnou variantu pro finální produkt.

Online katalog lahví
Bottles for Vinolok glass closure

Kapsle

Na zátku Vinolok můžete použít jakoukoli vámi vybranou kapsli. Zvolte si mezi transparentní, PVC, hliníkovou nebo cínovou kapslí. Pro speciální lahve se zátkou Vinolok 18.2 používají někteří vinaři kratší variantu Alucap.

Lahvování

Vinolok – Manual Bottling

Ruční lahvování

1000 lahví/hod.

Vinolok – Semi Automatic Bottling with GAI Adapter

Poloautomatické lahvování

2500 lahví/hod.

Vinolok – Semi Automatic Bottling with VDL50

Plně automatické lahvování

3000 lahví/hod.

Lahvování s Vinolokem je jednoduchý proces. V závislosti na velikosti projektu a vašich požadavcích si můžete vybrat z několika možností. Od ruční aplikace, přes poloautomatická zařízení až po plně automatizovaná řešení.

Nezávislé testy a výzkum

Funkčnost a enologické vlastnosti zátky Vinolok byly důkladně otestovány výzkumnými institucemi a předními univerzitami. Výsledky si můžete stáhnout níže.

Geisenheimská univerzita
Katedra enologie a technologie vína

Zpráva z komparativní analýzy vín uzavřených zátkou Vinolok a jinými zátkami

AWRI, Australský vinařský
výzkumný institut

Hodnocení zátky Vinolok, fáze 1: Posouzení základní funkčnosti

AWRI, Australský vinařský
výzkumný institut

Hodnocení zátky Vinolok, fáze 2: Srovnávací analýza vlastností zátek

Versuchs und Lehranstalt für
Brauerei in Berlin e.V.

Referenční dokument pro HACCP analýzu rizik u lahví uzavřených zátkou Vinolok

Kvalita na prvním místě

Jedním z hlavních cílů společnosti je poskytovat zákazníkům vysoce kvalitní výrobky a služby. Každá jednotlivá skleněná zátka prochází během výrobního procesu čtyřikrát kontrolou kvality, a proto je Vinolok zárukou bezpečně uzavřeného nápoje. Abychom uspokojili stávající i budoucí požadavky na kvalitu a bezpečnost produktů, zavedli jsme Integrovaný systém řízení s použitím moderních zásad managementu a mezinárodních standardů ISO 9001 a ISO 22000.

Jak zátka funguje

Vinolok je součástí systému, který se skládá ze samotné skleněné zátky, lahve a kapsle. Kapsle (1) zajišťuje bezpečnost systému během skladování a přepravy. Skleněná zátka (2) je vyrobená z vysoce kvalitního skla a odolná vůči mechanickému poškození. Těsnicí kroužek (3) je vyroben z materiálu Elvax od firmy DuPont a neobsahuje žádné ftaláty ani alergeny. Zátku můžeme lahvovat (4) ručně nebo polo či plně automatickým lahvovacím strojem.

Vinolok - System
Vinolok - System Detail

Často kladené otázky

Pro jaké nápoje je zátka Vinolok určena?

Vinolok se hodí pro tichá vína, lihoviny, neperlivou vodu, oleje a octy.

Je v nabídce více než jedna velikost zátky?

Skleněná zátka Vinolok je dodávána v široké škále velikostí. Můžete si vybrat mezi velikostmi pro lahve s hrdly o rozměrech 17.5, 18.2, 18.5, 20.0, 21.5 a 23.0 mm.

Je Vinolok vhodný na každý typ lahve?

Vinolok se hodí pro většinu běžně dostupných lahví. Úplný seznam doporučených lahví si můžete stáhnout na této stránce v sekci Doporučené lahve.

Mohu si zátku navrhnout sám?

Vinolok nabízí celou řadu designových možností, kterými si můžete zátku přizpůsobit: barevné variace všech barev dostupných v paletě Pantone, potisk, kovové ornamenty, křišťálové kameny a mnoho dalších. Inspirovat se můžete zde.

Jakých hodnot OTR Vinolok dosahuje?

Podle studie AWRI se hodnoty OTR pohybují okolo 0,0026 ml O2/ láhev/ den. Kompletní zprávu si můžete stáhnout na této stránce v sekci Nezávislé testy zátky Vinolok.

Jsou uzávěry Vinolok oficiálně testovány?

Zátky Vinolok prochází testy v souladu s předpisy týkajícími se bezpečnosti potravin. Kromě toho jsou také testovány enologickými instituty (např. německý Geisenheim, australský AWRI). Všechny výsledky testů jsou k dispozici na této stránce v sekci Nezávislé testy zátky Vinolok.

Je Vinolok vhodný pro červená a archivní vína?

Ano. Řada našich zákazníků používá Vinolok pro červená vína. Nejstarší velká vína zrající pod zátkou Vinolok pochází z let 2003 a 2005 (Schloss Vollrads, Umathum, Henschke, J.B.Becker a další).

Dá se v láhvi snížit obsah kyslíku?

Existují dva způsoby, jak omezit přítomnost kyslíku v lahvi: regulací volného prostoru nad kapalinou v hrdle láhve nebo použitím inertního plynu.

Lze skleněné zátky používat i při automatickém lahvování?

Existuje několik možností lahvování s Vinolokem: od nejjednoduššího ručního lahvování, přes použití poloautomatického zařízení až k vysokorychlostním, plně automatickým plnícím linkám.

Je použití skleněné zátky Vinolok bezpečné?

Skleněné zátky Vinolok se podrobují přísné výstupní kontrole, jsou testovány na odolnost, bezpečnost a dokonalou funkčnost. Použití správné technologie zaručuje, že během lahvování, skladování ani přepravy nedojde k odštípnutí nebo rozbití skla. Odolnost  Vinoloku dokládají zkoušky provedené berlínským institutem VLB.

Napište si o vzorky Vinolok

POSLAT ŽÁDOST
Vinolok logo

Vinolok je členem skupiny Preciosa.